Konkurs Pieśni Patriotycznej za nami
W dniu 10 listopada 2017r. w sali widowiskowej GCK odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej organizowany przez stowarzyszenie Kultura Niezależna przy współudziale Grajewskiego Centrum Kultury, współfinansowany przez Miasto Grajewo, z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Konkurs miał na celu uczczenie rocznicy oraz obchodów Narodowego Święta Niepodległości, a także kształtowanie patriotyzmu dzieci i młodzieży, popularyzację narodowych pieśni patriotycznych.
Zaprezentowali się soliści w czterech kategoriach wiekowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, wyróżnieni przez jury soliści – nagrody książkowe, a zdobywcom I, II i III miejsca przyznano statuetki.
LAUREACI KONKURSU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
Komisja konkursowa, biorąc pod uwagę: dobór i rozumienie utworów, pomysłowość interpretacji, ekspresję wykonania, dykcję, a także ogólny wyraz artystyczny, przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
w kategorii wiekowej 7-9 lat
I miejsce: Łukasz Sobolewski z Ełckiego Centrum Kultury;
II miejsce: Maria Czapska ze Stowarzyszenia „Partita” działającego przy PSM I stopnia w Grajewie;
III miejsce: Elena Kasprzyk z Ełckiego Centrum Kultury;
Wyróżnienie: Alicja Szejda z Ełckiego Centrum Kultury.
W kategorii wiekowej 10-12 lat
I miejsce: Aleksandra Milko z Ełckiego Centrum Kultury;
II miejsce: Milena Święcicka z Ełckiego Centrum Kultury;
III miejsce: Maya Zyskowska ze Stowarzyszenia „Partita” działającego przy PSM I stopnia w Grajewie
Wyróżnienia:
Hanna Tyszkiewicz z Grajewskiego Centrum Kultury;
Paulina Pliszka z Grajewskiego Centrum Kultury;
Maria Witkowska z Ełckiego Centrum Kultury;
Oliwia Zduńczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie.
W kategorii wiekowej 13-16 lat
I miejsce: Izabela Aniszczyk z Ełckiego Centrum Kultury;
II miejsce: Aleksandra Czaplicka z Grajewskiego Centrum Kultury;
III miejsce: Izabela Karczewska z Hajnowskiego Domu Kultury.
Wyróżnienia:
Jakub Więcko z Ełckiego Centrum Kultury;
Dominika Rogińska ze Szkoły Podstawowej w Prostkach;
Agata Daniłowicz ze Studia SPLIT w Białymstoku;
Maria Sawicka z Hajnowskiego Domu Kultury.
W kategorii wiekowej powyżej 16 lat
II miejsce: Magdalena Milanowska z Zespołu Szkół w Niećkowie;
III miejsce: Natalia Załuska z Grajewa.
Wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie dziękujemy, a laureatom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.