Wirtualny punkt szczepienia KULTURĄ
EFRR-Hades
Jesteś tutaj: Start / ARCHIWUM / 2020 r.

2020 r.

Artykuły

Koncert "Z kolędą dla Trzech Króli"

2020-01-05
Powiększ zdjęcie

Szczególny rok dla Grajewa, które obchodzi swoje 480-lecie rozpoczęliśmy koncertowo. Stowarzyszenia: Kultura Niezależna i Partita oraz Grajewskie Centrum Kultury zaprosili na wspólne kolędowanie.

Usłyszeć Taniec - Mistrzowie Stepowania

2020-01-11
Powiększ zdjęcie

11 stycznia 2020 r. gościliśmy w Grajewskim Centrum Kultury uzdolnionych tancerzy i muzyków w ramach wydarzenia "Usłyszeć Taniec". Zobaczyliśmy pokaz stepowania w różnych gatunkach - flamenco, Irish dance, tap dance, ethnojazz - a to wszystko z muzyką na żywo! Relacja zdjęciowa w załączeniu. 

Koncert kolęd w wykonaniu trzech chórów w Kościele parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie

2020-01-12
Powiększ zdjęcie

12 stycznia 2020 r. odbył się koncert kolęd w wykonaniu trzech chórów w Kościele parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie pod dyrekcją p. Eweliny Chrzanowskiej. Wystąpiły chóry:

  • Chór Miejski "Cantabile"
  • Chór "Fortissimo" z PSM I stopnia w Grajewie
  • Chór "Pełen kolorów" z SP nr 1 w Grajewie
 

28. Finał WOŚP

2020-01-12
Powiększ zdjęcie

28. Finał WOŚP Grajewo za nami! W tym roku finał fantastycznie poprowadzony był przez p. Izę Randzio (Centrum Integracji Społecznej). Było fantastycznie - i z tego co słyszeli Państwo na sali - na tę chwilę wartość zbiórek dobiła do 47 tysięcy złotych! Dziękujemy wszystkim i do zobaczenia za rok!

Grajewskie spotkania z historią

2020-01-25
Powiększ zdjęcie

W sobotę 25 stycznia 2020 r. w budynku Grajewskiej Izby Historycznej odbyło się kolejne „Grajewskie spotkanie z historią”, które wpisuje się w ciąg zaplanowanych na ten rok wydarzeń związanych z 480. Rocznica nadania praw miejskich Grajewu.

Bal na zakończenie ferii zimowych

2020-01-31
Powiększ zdjęcie

31 stycznia w Muzeum Mleka odbył się bal na zakończenie ferii zimowych pt. "DZIKI ZACHÓD". Muzeum Mleka zamieniło się w westernowy parkiet. Naszym dzielnym kowbojom udało się schwytać Krówkę Matyldę, która najwidoczniej zapomniała o balu! Widzimy się za rok - Matylda pamiętaj! :)

PODSUMOWANIE: Ferie zimowe 2020 z GCK

2020-02-01
Powiększ zdjęcie

Ferie zimowe z GCK 2020 za nami! Jakie atrakcje czekały na uczestników zajęć?

Sobota z Krówką Matyldą

2020-02-08
Powiększ zdjęcie

14 luty to dzień zakochanych, a nasza Krówka Matylda kocha wszystkie dzieci, które ją odwiedzają - 8 lutego, na sobotnim spotkaniu z Krówką Matyldą, królował temat miłości. Dzieci uczestniczące w zajęciach poznały technikę STRING ART i właśnie tą techniką wykonały przepiękne serca dla swoich rodziców, za miłość, którą dostają od nich każdego dnia. Dziękujemy firmie STOLMAR za ufundowanie deseczek, na których pracowały dzieciaki.

3OTTT imprezą sportową roku 2019 w Grajewie!

2020-02-08
Powiększ zdjęcie

III Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego imprezą sportową roku 2019 w Grajewie !!!

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w jego organizację, a szczególnie: Kadryl i Mosir Grajewo - to nasz wspólny sukces

Przy kawie i muzyce - zespół PIRAMIDY

2020-02-15
Powiększ zdjęcie

15 lutego w Muzeum Mleka  w ramach kolejnego "Spotkania przy kawie i muzyce" odbył się koncert zespołu PIRAMIDY. Zespół już niektórym z Was znany, tym razem wystąpił w programie "Bułat Okudżawa - najpiękniejsze pieśni i ballady". :) W załączeniu zdjęcia z wieczoru.

XVI Uroczysta Sesja Rady Miasta

2020-02-19
Powiększ zdjęcie

19 lutego - pierwszy raz w Grajewskim Centrum Kultury - odbyła się XVI Uroczysta Sesja Rady Miasta Grajewo. Tematem przewodnim sesji były obchody 480. rocznicy nadania praw miejskich Grajewu. Sesja odbyła się zgodnie z harmonogramem załączonym do zdjęć, po czym nadszedł czas na część artystyczną. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie oraz nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Grajewie w ponad 10 cudownych wykonaniach, a jako drudzy Zespół Pieśni i Tańca "Grajewianie" - tym razem uraczyli nas polonezem. :)

XIII Grajewska Biesiada Literacka

2020-02-21
Powiększ zdjęcie

21 lutego 2020 roku w Muzeum Mleka odbyło się trzynaste spotkanie z cyklu Grajewskiej Biesiady Literackiej. Tym razem mieliśmy okazję zapoznać się z twórczością Reginy Kantarskiej-Koper oraz usłyszeć piękne piosenki Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Pauliny Cybulko. Tradycyjnie, po oficjalnej części wieczoru przybyli goście mieli okazję skosztować biesiadnych dań i zdobyć autografy autorki. 

 

Sobota z Krówką Matyldą

2020-03-07
Powiększ zdjęcie

W sobotę 7 marca odbyło się kolejne spotkanie z Krówką Matyldą, w którym to świętowaliśmy obchody 480 – lecia nadania praw miejskich Grajewu. Najważniejszym symbolem miasta jest jego herb. W herbie Grajewa na niebieskim tle znajduje się kroczący, czerwony wilk na tle trzech zielonych drzew iglastych i taki właśnie herb wykonały dzieci techniką wydzieranki. Niespodzianką dla uczestników spotkania były odwiedziny Krówki Matyldy i grajewskiego Wilka.

Odwołane zajęcia i wydarzenia kulturalne!

2020-04-07

Szanowni Państwo w zwiazku z ogłoszonym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stanem epidemii zgodnie z Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. ustanawia się do odwołania ograniczenia prowadzenia działalności związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki, projekcją filmów, działalnością bibliotek, archiwów, muzeów oraz pozostałej działalności związanej z kulturą, w związku z tym do odwołania zostają zawieszone:

  • wszelkie zajęcia stacjonarne każdej z form Amatorskiego Ruchu Artystycznego;
  • zaplanowane wydarzenia kulturalne, w których przewidywany był udział publiczności;
  • funkcjonowanie kina i DKF;
  • jednorazowe, odpłatne wynajmy pomieszczeń w obiektach GCK (nie dotyczy umów długoterminowych o ile nie naruszają one administracyjnych postanowień związanych
    z ogłoszonym stanem epidemii);

Za wszelkie wynikajacego z tego faktu utrudnienia przepraszamy. Ze względu jednak na nasze wspólne dobro liczymy na wyrozumiałość i zorzumeinie tej decyzji.
Prosimy również o stosowanie się do wszelkich zaleceń służb sanitarnych, instytucji państwowych i samorządowych.

Zapraszamy do śledzenia naszych stron internetowych i profilii facebook.

Grajewskie Centrum Kultury

www.gckgrajewo.pl

https://www.facebook.com/GCKGrajewo/

Grajewska Izba Historyczna

www.gih.grajewo.pl

https://www.facebook.com/GIHGrajewo/

Centrum Tradycji Mleczarstwa - Muzeum Mleka

www.muzeummleka.pl

https://www.facebook.com/muzeummleka/

 

ARCHIWUM RODZINNE

2020-03-25
Powiększ zdjęcie

Panujący aktualnie okres kwarantanny i przymusowego pobytu w domu, to świetny czas, by zrobić porządki w rodzinnych zbiorach zdjęć i dokumentów ... Zapewniamy, że na pewno nas zaskoczą, przywrócą wspomnienia i pobudzą do dalszych badań ...
Zachęcamy więc do zostania archiwistą społecznym ...
Jak to zrobić opisuje publikacja dostępna pod linkiem: https://archiwa.org/sites/default/files/files/Archiwa_spoleczne_podrecznik.pdf