Wirtualny punkt szczepienia KULTURĄ
EFRR-Hades

"Bądź(MY) (cool)turalni" - Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2020

Artykuły

Warsztaty fotograficzne "Grajewskie pory roku" - zapisy do 30 IX 2020

2020-09-30
Powiększ zdjęcie

Zapraszamy na cykl spotkań ze znanym grajewskim fotografem p. Adamem Zackiewiczem. 

Podczas Warsztatów będzie okazja:
- poznać tajniki wykonywania profesjonalnych zdjęć,
- zapoznać się z warsztatem znanego Artysty,
- praktycznie sprawdzić swoje umiejętności.

Projekt “Bądź(my) (cool)turalni“ zakończony

2020-11-25
Powiększ zdjęcie

Projekt “Bądź(my) (cool)turalni“ realizowany był od marca 2020 r. przez Grajewskie Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2020, finansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.

 

Kolejna inicjatywa w ramach projektu "Bądź(MY) (cool)turalni" za nami

2020-11-18
Powiększ zdjęcie

W tzw. parku z czołgami pojawiła się wystawa "W szkolnej ławie..." Jest ona ostatnim z elementów inicjatywa „Historie z dna szuflady” zgłoszonej i realizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół 9 PSK w ramach projektu „Bądź(MY) (cool)turalni” Grajewskiego Centrum Kultury, który otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2020".

Cyknij fotkę

2020-11-13
Powiększ zdjęcie Wystawa umieszczona przed budynkiem GCK

Inicjatywa „Cyknij fotkę” z projektu „Bądź(MY)(cool)turalni” realizowanego przez Grajewskie Centrum Kultury dobiegła końca. Młodzież uczestniczyła w cyklu warsztatów prowadzonych przez człowieka renesansu, specjalisty ds. marketingu Dominika Sołowieja.

Z aparatem na rowerze – malownicze zakątki regionu

2020-10-17
Powiększ zdjęcie
W sobotnie przedpołudnie (17.10.20 r.)w Grajewskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie, zainicjowane przez członków Stowarzyszenia Rowerowego RAJ TEAM pt.: „Z aparatem na rowerze – malownicze zakątki regionu”.
 

"W szkolnej ławie" - zbiórka zdjeć na wystawę

2020-10-31
Powiększ zdjęcie
!!! UWAGA !!! UWAGA !!!
Nadszedł czas, by część z fantastycznych zdjęć związanych z Grajewem, które jeszcze tkwią w przepastnych szufladach w końcu ujrzała światło dzienne i znalazła się na wystawie plenerowej, którą właśnie przygotowujemy w ramach realizacji inicjatywy "Historie z dna szuflady" finansowanej ze środków Narodowego Centrum kultury z programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020..
Głęboko wierzymy w to, że wspólnymi siłami uda nam się przygotować tę wystawę, a każda osoba, która udostępni zdjęcie zostanie uhonorowana pamiątkowym folderem wystawowym !!!

 

"Historie z dna szuflady" - warsztat 2

2020-10-12
Powiększ zdjęcie
W dniu 12 października w Grajewskiej Izbie Historycznej odbyło się drugie spotkanie warsztatowe poświęcone Archiwistyce Społecznej i odkrywaniu tajemnic z przeszłości Grajewa. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji oddolnej inicjatywy pt. "Historie z dna szuflady" współfinansowanej ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020.

Spacer historyczny po Grajewie "Śladem grajewskich świątyń" - 18 X 2020

2020-10-18
Powiększ zdjęcie

Serdecznie zapraszamy na kolejny spacer historyczny po Grajewie "Śladem grajewskich świątyń". W trakcie spaceru odwiedzimy miejsca, w których stoją do dziś lub stały nieistniejące już świątynie różnych wyznań, do których w przeszłości należeli mieszkańcy Grajewa. Dowiemy się, kiedy i dla kogo powstały oraz jak wyglądały i się zmieniały oraz, co się z nimi stało. 
Start niedziela 18 października, godz. 10:00 Grajewska Izba Historyczna (ul. Ełcka 30).

Z aparatem na rowerze – malownicze zakątki regionu – 17 X 2020

2020-10-17
Powiększ zdjęcie

Zapraszamy do wzięcia u działu w prelekcji rowerowej pt. „Z aparatem na rowerze – malownicze zakątki regionu”, która odbędzie się 17 października 2020 r. o godz. 11:00 w Grajewskim Centrum Kultury (ul. Wojska Polskiego 20).

"Urodziny Grajewa w jesiennej odsłonie" - realizacja

2020-09-26
Powiększ zdjęcie

Wychowawcy i rodzice dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Grajewie przystąpili do projektu „Bądź(MY) (cool)turalni” realizowanego przez Grajewskie Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2020, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury z inicjatywą „Urodziny Grajewa w Jesiennej Odsłonie” Pomysł spotkał się z aprobatą Komisji Konkursowej, jak i osób głosujących podczas spotkania, dzięki czemu inicjatywa otrzymała dofinansowanie i mogła zostać zrealizowana.

"Historie z dna szuflady" - warsztat nr 2 - 12 X 2020

2020-10-12
Powiększ zdjęcie
 
!!! Zostań detektywem przeszłości !!!
 
Serdecznie zapraszamy na praktyczne spotkanie warsztatowe poświęcone Archiwistyce Społecznej i odkrywaniu tajemnic z przeszłości Grajewa, które odbędzie się w poniedziałek 12 października o godz. 17:30 w Grajewskiej Izbie Historycznej (ul. Ełcka 30).

„Historie z dna szuflady” wystartowały

2020-09-28
Powiększ zdjęcie Spacer 27 IX

W niedzielę 27 września rozpoczęła się inicjatywa „Historie z dna szuflady” zgłoszona i realizowana przez Towarzystwo Przyjaciół 9 PSK w Grajewie w ramach projektu „Bądź(MY) (cool)turalni” Grajewskiego Centrum Kultury współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020.

Spacer historyczny po Grajewie "Śladami września 1939 r." - 27 IX 2020

2020-09-27
Powiększ zdjęcie

Serdecznie zapraszamy na spacer historyczny po Grajewie "Śladami września 1939 r.". W trakcie spaceru odwiedzimy miejsca, które zostały uwiecznione na fotografiach wykonanych we IX 1939 r., zobaczymy jak się zmieniły i porozmawiamy o wydarzeniach z tamtego czasu w kontekście lokalnej historii.
Start niedziela 27 września, godz. 10:00 Grajewska Izba Historyczna (ul. Ełcka 30).

Warsztaty „Cyknij fotkę” – 10 IX 2020

2020-09-10
Powiększ zdjęcie

Zapraszamy do wzięcia udziału w inicjatywie kulturalnej z projektu „Bądź(MY) (cool)turalni”, realizowanego  przez Grajewskie Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury +  Inicjatywy Lokalne 2020 dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.

"Zatańczmy razem" - realizacja

2020-09-05
Powiększ zdjęcie

Z początkiem września zrealizowana została pierwsza inicjatywa oddolna mieszkańców z projektu „Bądź(MY)(cool)turalni” realizowanego przez Grajewskie Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2020 współfinansowanego ze środków Narodowe Centrum Kultury. Inicjatywa „Zatańczmy razem” została zgłoszona i była realizowane przez grupę nieformalną Pań działających w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Grajewie.

Galeria

Powiększ zdjęcie