Wirtualny punkt szczepienia KULTURĄ
EFRR-Hades
Jesteś tutaj: Start / ARCHIWUM / 2019 r.

2019 r.

Artykuły

Miejskie Spotkanie Opłatkowe

2019-12-22
Powiększ zdjęcie

22 grudnia 2019 r. w Grajewskim Centrum Kultury odbyło się Miejskie Spotkanie Opłatkowe. Przed zgromadzonymi odbyły się liczne występy grup i formacji zrzeszonych z GCK oraz uroczyste złożenie życzeń przez władze miasta i wspólne dzielenie się opłatkiem. 

Sobota z Krówką Matyldą

2019-12-14
Powiększ zdjęcie

W miniona sobotę - 14 grudnia 2019 r., ostatni raz w tym roku, odbyło się spotkanie z Krówką Matyldą. Zobaczcie jakie piękne świąteczne skarpety na prezenty oraz wieńce zrobiły dzieci.

Wieczór Poetycko-muzyczny

2019-12-14
Powiększ zdjęcie

14 grudnia 2019 r. w sali klubowej Grajewskiego Centrum Kultury odbył się Wieczór Poetycko-muzyczny, prowadzony przez p. Joannę Chorosińską. Podczas wydarzenia przesłuchaliśmy raz jeszcze recytacji laureatów XXVIII Miejskiego Konkursu Recytatorskiego o "Nagrodę Burmistrza Miasta".

XXVIII Miejski Konkurs Recytatorski o "Nagrodę Burmistrza Miasta" pod patronatem Burmistrza Miasta Grajewo - Wyniki

2019-12-09
Powiększ zdjęcie

   9 grudnia 2019 roku w Grajewskim Centrum Kultury młodzi recytatorzy   ze szkół podstawowych wzięli udział w XXVIII Miejskim Konkursie Recytatorskim o '' Nagrodę Burmistrza Miasta '' pod Patronatem Burmistrza Miasta Grajewo. Celem konkursu jest przede wszystkim rozwijanie i pielęgnowanie młodych talentów – miłośników sztuki żywego słowa, a także szerzenie kultury języka. Recytatorzy prezentowali się w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas I – III, uczniowie klas IV – VI szkół podsawowych oraz uczniowie klasVII – VIII. W ich repertuarze znalazły się utwory literackie o najwyższych walorach artystycznych.

Akademia Niepodległości

2019-12-09
Powiększ zdjęcie

9 grudnia 2019 r. w Grajewskiej Izbie Historycznej miało miejsce ostatnie w tym roku spotkanie w ramach projektu „Akademia Niepodległości”.

Przy kawie i muzyce - zespół NIVEL

2019-12-07
Powiększ zdjęcie

7 grudnia 2019 r. w sali konferencyjnej Muzeum Mleka odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu Przy kawie i muzyce. Fenomenalny, jazzowy występ grupy NIVEL i równie zjawiskowy wystrój wypełniły dziś magią salę konferencyjną Muzeum Mleka. Dziękujemy gościom za przybycie i tak gorące owacje - zachęcamy do śledzenia naszej oferty na bieżąco! ;)

III Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego

2019-11-30
Powiększ zdjęcie

30 listopada 2019 roku w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie odbył się III Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o "Puchar Burmistrza Miasta Grajewo" pod patronatem Burmistrza Miasta Grajewo, organizowany przez Grajewskie Centrum Kultury, MOSiR Grajewo, Federację Tańca Sportowego i Studio Tańca Justyna & Gracjan KADRYL. 

Akademia Niepodległości

2019-11-18
Powiększ zdjęcie

18 listopada 2019 r. w Grajewskiej Izbie Historycznej odbyło się przedostatnie w tym roku spotkanie z cyklu „Akademia Niepodległości”. Jest to cykl wykładów organizowanych wspólnie z białostockim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej.

Spektakl "NIEMY KELNER"

2019-11-16
Powiększ zdjęcie

16 listopada 2019 r. na sali widowiskowej Grajewskiego Centrum Kultury odbył się spektakl pt. Niemy Kelner (reż. Wojciech Malajkat). Piotr Szwedes i Mikołaj Roznerski wprowadzili nas tego wieczoru w klimat zarówno thrillera jak i komedii z elementami groteski. 

XII Grajewska Biesiada Literacka

2019-11-15
Powiększ zdjęcie

15 listopada 2019r. w Muzeum Mleka odbyło się dwunaste spotkanie z cyklu Grajewskiej Biesiady Literackiej, organizowanej przez Grajewskie Centrum Kultury, Eko-Druk, FOG (Fundację Obywatele Grajewa), Eko-Dom we współpracy z Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka.

III Konkurs Pieśni Patriotycznej

2019-11-10
Powiększ zdjęcie

10 listopada 2019 r. w Grajewskim Centrum Kultury odbył się III Konkurs Pieśni Patriotycznej zorganizowany przez KULTURĘ NIEZALEŻNĄ przy współorganizacji GCK,  współfinansowany przez Miasto Grajewo.

Kolejne, wyjątkowe pamiątki w zbiorach GIH

2019-11-10
Powiększ zdjęcie

Już jutro kolejna rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. I to właśnie przy tej okazji zbiory Grajewskiej Izby Historycznej wzbogaciły się o niezwykłe eksponaty związane z początkami II RP w Grajewie. Wszystko dzięki Państwu Irwinie Zaborowskiej-Kłoczko i Tadeuszowi Zaborowskiemu, którzy przekazali w depozyt do naszych zbiorów pamiątki po Janie Zyskowskim - grajewskim pośle z 1919 r.

V Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej

2019-11-07
Powiększ zdjęcie

''Tu nasze miejsce, to nasz kraj'' - to myśl przewodnia V Powiatowego Konkursu Poezji Patriotycznej, który odbył się 7 listopada 2019 roku w Grajewskim Centrum Kultury. Jednym z głównych celów Konkursu jest  popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży poezji patriotycznej oraz zachęcanie do kształtowania poczucia silnej więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, jego historią, tradycją i wartościami.

Rozstrzygnięcie konkursu na logotyp 480-lecia nadania praw miejskich Grajewu

2019-11-06
Powiększ zdjęcie

Z przyjemnością informujemy, że konkurs na znak graficzny z okazji OBCHODÓW 480.ROCZNICY NADANIA PRAW  MIEJSKICH GRAJEWU został rozstrzygnięty. Po długich dyskusjach i naradach komisja zdecydowała się nagrodzić pracę Pani Marty Płoszaj, która została zwyciężczynią konkursu.

 

Zaduszkowy koncert jazzowy "Wspomnienia..."

2019-11-02
Powiększ zdjęcie

2 listopada w sali klubowej GCK odbył się zaduszkowy koncert jazzowy „Wspomnienia...”.