Wirtualny punkt szczepienia KULTURĄ
EFRR-Hades
Jesteś tutaj: Start / ARCHIWUM / 2018 r.

2018 r.

Artykuły

Akademia Niepodległości

2018-12-17
Powiększ zdjęcie

Dnia 17 grudnia 2018 r. (poniedziałek) w Grajewskiej Izbie Historycznej odbyła się kolejna edycja „Akademii Niepodległości”, związanej z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jest to projekt realizowany wspólnie przez GIH i Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku.

Sylwester Miejski 2018/2019

2018-12-31
Powiększ zdjęcie

Dnia 31 grudnia na placu pod Urzędem Miasta Grajewo odbył się Sylwester Miejski 2018/2019. Imprezę rozpoczął swoim występem DJ ARTUR o godzinie 22, a później zabawę prowadził zespół Spike. Przed wybiciem północy burmistrz złożył mieszkańcom serdeczne życzenia noworoczne, po czym rozpoczął się pokaz fajerwerków. Po pokazie gorącą atmosferę zapewniła uczestnikom muzyka zespołu DEXTER. 

Wigilia miejska w GCK

2018-12-22
Powiększ zdjęcie
Dnia 21 grudnia w sali widowiskowej Grajewskiego Centrum Kultury odbyła się Wigilia Miejska, która była niecodzienną okazją do spotkania z mieszkańcami miasta, wspólnego kolędowania, połamania się opłatkiem i złożenia sobie życzeń. 

Energetyczny koncert zespołu GospElk

2018-12-16
Powiększ zdjęcie koncert Chóru gospel

16 grudnia w sali widowiskowej Grajewskiego Centrum Kultury odbył się energetyczny koncert ełckiego zespołu gospelowego. Formację poprowadził pan Daniel Szejda - muzyk, wokalista, aranżer oraz instruktor muzyki, który skutecznie zachęcił zebranych gości do śpiewu i klaskania.

Wyjątkowe spotkanie z Krówką Matyldą

2018-12-15
Powiększ zdjęcie Spotkanie z Krówką Matyldą

Święta tuż, tuż… Jak ten czas szybko płynie! Krówka Matylda 15 grudnia obchodziła swoje drugie urodziny! Z tej okazji zaprosiła dzieci na wspólne świętowanie  i bożonarodzeniowe warsztaty.

Rozstrzygnięcie konkursu foto ph."Pokaż nam swoje ulubione miejsce w mieście"

2018-12-08
Powiększ zdjęcie konkurs fotograficzny
 
Dnia 8 grudnia w sali klubowej GCK zaprezentowano wystawę fotografii, które napłynęły w związku z ogłoszonym w listopadzie konkursem fotograficznym ph."Pokaż nam swoje ulubione miejsce w mieście".

WYNIKI KONKURSU "NAJPIĘKNIEJSZY DZWONEK DLA KRÓWKI MATYLDY"

2018-12-07
Powiększ zdjęcie konkurs na dzwonek

15 grudnia b. r. nasza Krówka Matylda będzie obchodziła 2 urodziny. Z tej okazji został ogłoszony konkurs plastyczny, w którym zadaniem uczestników było wykonanie w formie przestrzennej najpiękniejszego dzwonka dla solenizantki. Komisja konkursowa miała trudne zadanie, ponieważ poziom wykonanych prac był wysoki.

"Wychodzimy z Kulturą w miasto ..."

2018-12-06
Powiększ zdjęcie

Dziś z okazji przypadających "Mikołajek" wyszliśmy z "Kulturą" w miasto ... "Kultura" zawitała nie tylko do urzędów, ale też spotkała się z mieszkańcami, którzy poza naszą oferta na grudzień zostali też obdarowani słodkimi co nieco ... Dziękujemy

Kolejny eksponat GIH odzyskał blask, bo nie samą rekonstrukcją żyje GRH 9 PSK …

2018-12-06
Powiększ zdjęcie

W październiku, po prawie 2 latach remontu, do parku przy ul. Wojska Polskiego wróciła armata Zis-3 będąca eksponatem z zasobów Grajewskiej Izby Historycznej. Członkowie GRH 9 PSK przez ten długi okres przywracali działo do swojego pierwotnego stanu. Niestety lata stania „pod chmurką” odcisnęły swoje piętno w postaci naprawdę złego stanu technicznego oraz dużej ilości braków, kluczowych elementów armaty.

Wieczór poetycko - muzyczny

2018-12-01
Powiększ zdjęcie wieczór poetycko-muzyczny

1 grudnia 2018 roku w Grajewskim Centrum Kultury odbył się niezwykle klimatyczny i nastrojowy Wieczór Poetycko – Muzyczny, podczas którego zaprezentowali się laureaci XXVII Miejskiego Konkursu Recytatorskiego o '' Nagrodę Burmistrza Miasta '', zorganizowanego pod patronatem Burmistrza Grajewa.

Wyniki XXVII Miejskiego Konkursu Recytatorskiego o '' NAGRODĘ BURMISTRZA MIASTA ''

2018-11-26
Powiększ zdjęcie Konkurs recytatorski

26 listopada 2018 roku w Grajewskim Centrum Kultury młodzi recytatorzy z grajewskich szkół podstawowych wzięli udział w XXVII Miejskim Konkursie Recytatorskim o '' Nagrodę Burmistrza Miasta '' pod Patronatem Burmistrza Grajewa.

Muzeum Mleka w Grajewie ponownie nagrodzone

2018-11-26
Powiększ zdjęcie gala

W październiku b.r. grajewskie Muzeum Mleka zostało wybrane Najlepszym Produkt Turystycznym Województwa Podlaskiego, w związku z czym miało szansę zawalczyć o Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej na etapie ogólnopolskim.

Spektakl pt"Straszka pospolita" w GCK

2018-11-24
Powiększ zdjęcie spektakl

W sobotę  24 listopada w sali widowiskowej GCK zaprezentowano spektakl teatralny pt."Straszka pospolita" w reżyserii Grupy Coincidentia i Małgorzaty Tarasewicz-Wosik w ramach projekt TERAZ POLSKA  - Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kabaretowe Sztuki Walki w Grajewie

2018-11-24
Powiększ zdjęcie kabaret

Dnia 24 listopada sala widowiskowa GCK zamieniła się w ring największych emocji i rywalizacji  kabaretów i komików. Prowadzącymi byli mistrzowie humoru – Formacja Chatelet! O złoty pas zwycięzcy walczyli:  kabaret Kałasznikof, Fifa-Rafa, Szymon Łątkowski i Antoni Gorgoń Grucha.

Niezwykłe Spotkanie z Krówką Matyldą

2018-11-24
Powiększ zdjęcie Spotkanie z Krówką Matyldą

W listopadzie nasz kraj świętował 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Muzeum Mleka również uczciło to święto przybliżając dzieciom historię powstania państwa polskiego. Przedstawiony przez pracowników muzeum teatrzyk kukiełkowy najmłodsi obejrzeli z zaciekawieniem i przejęciem.