Wirtualny punkt szczepienia KULTURĄ
EFRR-Hades
Jesteś tutaj: Start / ARCHIWUM / 2016 r.

2016 r.

Artykuły

Losowanie upominków przed emisją filmu Dzień Matki w GCK

2016-05-27
Powiększ zdjęcie

27, 28 i 29 maja podczas emisji filmu „Dzień matki” w kinie Grajewskiego Centrum Kultury rozlosowane zostały upominki, w postaci kremów i gadżetów, ufundowane przez KinAds oraz GCK z okazji Dnia Matki.

Wszystkim szczęśliwym Paniom gratulujemy i zapraszamy na filmy do kina GCK.

Sylwester pod gwiazdami

2016-01-04
Powiększ zdjęcie Zdjęcie z sylwestra

31 grudnia hucznie pożegnaliśmy 2015 rok. Na placu przed Urzędem Miasta o godzinie 21:00 zaczęła się wspaniała zabawa sylwestrowa.

 

„Z kolędą dla Trzech Króli” w GCK

2016-01-07
Powiększ zdjęcie Zdjęcie z koncertu pod tytułem Z kolędą dla Trzech Króli w GCK

To właśnie tego wieczoru,

gdy wiatr zimny śniegiem dmucha,

w serca złamane i smutne

po cichu wstępuje otucha”

/Emilia Waśniowska/

 

 

24. Finał WOŚP w Grajewie

2016-01-11
Powiększ zdjęcie Zdjęcie z finału Wielkiej Orkiestry Pomocy 2016

W minioną niedzielę, 10 stycznia, już po raz 24 odbył się w Grajewie Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieraliśmy na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Jak co roku w godz. 9:00–15:00 na ulicach Grajewa, Szczuczyna, Wąsosza i Rajgrodu kwestowali wolontariusze zaopatrzenie w identyfikatory i puszki.

Dzień Babci i Dziadka w GCK

2016-01-20
Powiększ zdjęcie Zdjęcie z Dnia Babci i Dziadka

 

„Babci i dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba.
Znana to para, bardzo kochana. Przez wszystkie dzieci jest szanowana.
No, a gdyby ich nie było, dzieciom trudno by się żyło.
Babcia i dziadek wciąż o nas dbają. Tak jak rodzice bardzo kochają.
Dają nam w życiu wiele radości. Nigdy nie szczędzą dla nas czułości.”

 

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, a Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są oni szczególnymi dowodami miłości.

 

BAL KARNAWAŁOWY w GCK

2016-01-25
Powiększ zdjęcie Zdjęcie balu karnawałowego w GCK

W miniony czwartek - 21. stycznia, w Grajewskim Centrum Kultury odbył się Bal Karnawałowy, w którym udział wzięły najmłodsze grupy z sekcji tańca towarzyskiego. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych filmów i bajek. Można było spotkać królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

 

Noworoczny Koncert Operetkowy - Paryski romans

2016-01-25
Powiększ zdjęcie Zdjęcie z noworocznego koncertu operetkowego

24 stycznia o godz. 17:00 na deskach sceny Grajewskiego Centrum Kultury rozpoczął się wspaniały, widowiskowy „Noworoczny Koncert Operetkowy – Paryski romans”, który już na stałe wpisał się w kulturalny grafik naszego miasta i cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

          

Obchody Światowego Dnia Chorego w GCK

2016-02-11
Powiększ zdjęcie

11 lutego 2016r. już po raz czwarty odbyły się w Grajewskim Centrum Kultury obchody Światowego Dnia Chorego.

GCK przygotowało dla licznie przybyłych uczestników spotkania miłe i ciekawe wydarzenia. P. Halina Muryjas-Rząsa, Przewodnicząca Rady Miasta Grajewo, przybliżyła wszystkim historię wiersza ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi…” dedykowanego poetce Annie Kamieńskiej oraz losy „przyjaźni nadprzyrodzonej”, jaka łączyła tych dwoje poetów.

Podlaski Pomost Kultury

2016-04-12
Powiększ zdjęcie

W dniu 12 kwietnia przedstawiciele Grajewskiego Centrum Kultury wzięli udział w konferencji inaugurującej 3-letni projekt "Podlaski Pomost Kultury".

Grajewskie spotkania z historią

2016-04-23
Powiększ zdjęcie

Dnia 23 kwietnia 2016 r. w siedzibie Grajewskiej Izby Historycznej miała miejsce kolejna edycja „Grajewskich spotkań z historią”, wpisująca się w obchody 1050. rocznicy chrztu Polski.

Koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

2016-04-30
Powiększ zdjęcie

30 kwietnia o godz. 17:00 w sali widowiskowej Grajewskiego Centrum Kultury rozpoczął się niecodzienny, uroczysty koncert z okazji święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

„Majówka z Radiem Nadzieja”

2016-05-03
Powiększ zdjęcie

3 maja 2016r. na placu przed Urzędem Miasta w Grajewie odbyła się „Majówka z Radiem Nadzieja” zorganizowana przez Grajewskie Centrum Kultury przy współpracy z Radiem Nadzieja.

Noc Muzeów

2016-05-14
Powiększ zdjęcie

W Grajewskiej Izbie Historycznej, jak co roku, w Noc Muzeów dużo się działo: dostępne były wystawy stałe poświęcone historii Grajewa i 9 Pułku Strzelców Konnych, czasowe („1050 lat historii Polski w medalierstwie. Ze zbiorów Edwarda Szlejtera” oraz wystawa prac plastycznych Pana Romualda Borawskiego), a także zbrojownia.

Spektakl "Mężczyzna idealny"

2016-05-18
Powiększ zdjęcie

18 maja 2016r. w sali widowiskowej Grajewskiego Centrum Kultury odbył się spektakl komediowy „Mężczyzna idealny” w reżyserii Stefana Friedmanna.
Na deskach sceny GCK wystąpili:  Artur Dziurman, Ewa Lorska, Michał Milowicz oraz Andrzej Beya-Zaborski.
Spektakl został żywiołowo przyjęty przez zgromadzoną publiczność.

Koncert „Cudownych Rodziców mam…”

2016-05-22
Powiększ zdjęcie

Dzień Matki i Dzień Ojca to wyjątkowe dni w roku, święta, którym zawsze towarzyszy magiczna atmosfera. To właśnie wtedy możemy powiedzieć naszym rodzicom, jak bardzo ich kochamy. Najlepsza mama i najlepszy tata na świecie zasługują na najpiękniejszy prezent. Takim wyjątkowym i niepowtarzalnym upominkiem dla rodziców był wzruszający koncert „Cudownych rodziców mam…” zorganizowany przez Grajewskie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie KULTURA NIEZALEŻNA.