Wirtualny punkt szczepienia KULTURĄ
EFRR-Hades

Bieżąca działalność

Artykuły

Zajęcia grup teatralnych ,,Cień', ,,Teatr po godzinach" oraz ,,Mirage" odwołane do 30 września 2020 r. włącznie powodu zwolnienia lekarskiego instruktora

2020-09-15

Zespół teatralny ''CIEŃ'' na Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatralnych – Łomża 2019

2019-12-07
Powiększ zdjęcie

Po raz pierwszy w Łomży odbyły się Ogólnopolskie Konfrontacje Teatralne – ''Laboratorium Teatru''. Trwały od 6 do 7 grudnia 2019 roku i zgromadziły utalentowane zespoły teatralne z całej Polski, które prezentowały się na deskach Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych.

Swój spektakl '' Pani M '' przedstawili również młodzi aktorzy z Grajewskiego Centrum Kultury, których instruktorem jest pani Joanna Chorosińska – zespół teatralny "CIEŃ"

Magiczne spotkanie z teatrem

2019-06-16
Powiększ zdjęcie spotkanie z teatrem

'' Teatr jest nie tylko widowiskiem, ale czymś, co ma skłonić do refleksji ''. Te słowa Konrada Swinarskiego stały się myslą przewodnią tegorocznego '' Spotkania z Teatrem '', które odbyło się 16 czerwca 2019 roku w Grajewskim Centrum Kultury.

Zespół teatralny '' REBELLION '' z GCK na XXIII '' Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych ''

2018-12-08
Powiększ zdjęcie Konfrontacje teatralne

Już po raz dwudziesty trzeci 8 grudnia 2018 roku w Łomży odbyły się'' Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych '', w których uczestniczyły, wyłonione podczas wstępnych eliminacji, utalentowane grupy teatralne z Białegostoku, Łap, Suwałk. Swój nowy spektakl  zatytułowany '' Johanna '' / scenariusz: Krystyna Chołoniewska, reżyseria: Joanna Chorosińska /zaprezentował również zespół teatralny '' REBELLION '' z Grajewskiego Centrum Kultury. 

Wakacyjne warsztaty teatralne

2018-07-12
Powiększ zdjęcie Letnie warsztaty teatralne

W dniach 5 i 12 lipca odbyły się warsztaty teatralne poprowadzone przez instruktor ds.teatru p. Joannę Chorosińską.

Spotkanie z Teatrem

2018-04-14
Powiększ zdjęcie Spotkanie z teatrem

W sobotę – 14 kwietnia 2018 roku – w Grajewskim Centrum Kultury już po raz jedenasty odbyło się ''SPOTKANIE Z TEATREM". Przed licznie zgromadzoną publicznością swoje nowe spektakle zaprezentowały zespoły teatralne działające w GCK pod opieką artystyczną pani Joanny Chorosińskiej, która przygotowała i poprowadziła to magiczne spotkanie ze sztuką teatru.

Zespoły teatralne z GCK na "XXII Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych"

2017-12-16
Powiększ zdjęcie Konfrontacje teatralne

Po raz XXII w Łomży odbyły się '' Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych ''. Trwały od 15 do 16 grudnia 2017 roku i zgromadziły bardzo utalentowane grupy teatralne z województwa podlaskiego, które prezentowały się na deskach Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych.

Rozpoczęcie zajęć grup teatralnych

2017-10-18
Powiększ zdjęcie Próby

W Grajewskim Centrum Kultury rozpoczęły się zajęcia teatralne pod okiem p. Joanny Chorosińskiej. Efekty pracy młodzieży niebawem. Doceniamy zapał i zaangażowanie.

Zespół teatralny ''ECHO'' na ''WTOOPIE'' w Krakowie

2017-06-15
Powiększ zdjęcie Spotkanie Teatralne ''WTOOPA''

Zespół teatralny ''ECHO'', prowadzony przez panią Joannę Chorosińską, został zaproszony do wzięcia udziału w IX Ogólnopolskich Spotkaniach Teatralnych ''WTOOPA'', które odbyły się w dniach 15–18 czerwca 2017 roku w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie.

„Spotkanie z teatrem”

2017-03-26
Powiększ zdjęcie Spotkanie z Teatrem w GCK

W niedzielę – 26 marca 2017 roku – w Grajewskim Centrum Kultury odbyło się ''SPOTKANIE Z TEATREM''. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję obejrzeć nowe spektakle zespołów teatralnych działających w GCK pod opieką artystyczną pani Joanny Chorosińskiej, która również przygotowała i poprowadziła to magiczne spotkanie ze sztuką teatru.

''Echo i Przyjaciele'' z GCK na Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych - Łomża 2016

2016-12-09
Powiększ zdjęcie ''Echo i Przyjaciele'' z GCK na Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych - Łomża 2016

9 grudnia 2016 roku już po raz XXI w MDK – DŚT w Łomży odbyły się Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych, w których wzięły udział młodzieżowe zespoły teatralne z województwa podlaskiego. Swój nowy spektakl ''Melicerta'' zaprezentowali również młodzi aktorzy z Grajewskiego Centrum Kultury, których instruktorem jest pani Joanna Chorosińska.

Zespoły teatralne GCK na łomżyńskiej "Walizce"

2016-06-08
Powiększ zdjęcie

8 czerwca 2016 roku zespoły teatralne "Cień", "Echo", "Rebellion" działające w Grajewskim Centrum Kultury uczestniczyły w oficjalnym otwarciu 29. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Walizka", którego organizatorem jest Teatr Lalki i Aktora w Łomży. Gościem specjalnym pierwszego dnia Festiwalu był warszawski Teatr Pijana Sypialnia, który wystąpił na Starym Rynku w Łomży ze spektaklem "Wodewil Warszawski", uznanym przez krytyków miesięcznika "Teatr" za jeden z najlepszych spektakli muzycznych w Polsce w sezonie 2014 / 2015.

Spotkanie grupy teatralnej dla dorosłych

2016-05-11
Powiększ zdjęcie

11 maja 2016 roku w Grajewskim Centrum Kultury odbyło się pierwsze spotkanie dorosłych entuzjastów teatru, którzy chcą spróbować swoich sił w przestrzeni teatralnej, podjąć wyzwanie sceny, nauczyć się działania w grupie i opowiadania o otaczającym nas świecie językiem teatru.

Rekonstrukcja rozbicia PUBP w Grajewie

2016-05-08
Powiększ zdjęcie

Już po raz kolejny zespoły teatralne działające w Grajewskim Centrum Kultury - "Cień", "Rebellion", "Echo" - wzięły udział w rekonstrukcji wydarzenia historycznego niezwykle ważnego w historii Grajewa. 8/9 maja 1945 roku żołnierze podziemia niepodległościowego zaatakowali PUBP i odbili więzionych tam jeńców z rąk komunistów.

I miejsce dla zespołu teatralnego "Rebellion" z GCK

2016-04-27
Powiększ zdjęcie

Zespół teatralny "REBELLION" z Grajewskiego Centrum Kultury wziął udział w edycji wojewódzkiej Podlaskiego Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej, które odbyły się w dniach 26 - 28 kwietnia 2016 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku.