Wirtualny punkt szczepienia KULTURĄ
EFRR-Hades

Bieżąca działalność zespołu

Artykuły

Pracowity wrzesień ZPiT „Grajewianie”

2020-09-28
Powiększ zdjęcie Piknik przedszkolny

Mimo, iż dopiero, co rozpoczęliśmy nowy sezon artystyczny, to tancerze z ZPiT „Grajewianie” mieli bardzo pracowity miesiąc. Najstarsza Grupa A uświetniła swoimi występami: 5 IX - happening ekologiczny „Opakujemy Twój biznes w naturę” zorganizowany przez firmę Torpol w Szczuczynie, 14 IX - galę finałową wyborów Miss Ziemi Łomżyńskiej, która odbyła się w Łomży, zaś 19 IX galę finałową obchodów 25-lecia reaktywacji ZS „Strzelec” w Grajewie. Z kolei najmłodsza Grupa C wystąpiła podczas pikniku Przedszkola Miejskiego nr 6 pt. „Urodziny Grajewa w jesiennej odsłonie” zorganizowanego w ramach projektu GCK „Bądź(MY) (cool)turalni” współfinansowanego ze środków programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020. Dziękujemy naszym tancerzom za wszystkie piękne występy, czekamy na kolejne, na które i Państwa zapraszamy.

Występ ZPiT "Grajewianie" w Szczuczynie

2020-09-05
Powiększ zdjęcie

W dniu 5 wrzesnia 2020 r. ZPiT "Grajewianie" uświetnił swoim występem zorganizowane w Szczuczynie wydarzenie ekologiczne TORPOL ph. "Opakujemy Twój biznes w naturę".

Festiwal Twórczości Młodych "Folkowe Inspiracje" - Łódź 21-23.08.2020

2020-08-23
Powiększ zdjęcie

W dniach 21-23.08.2020 miał miejsce X Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych „Folkowe Inspiracje”, którego organizatorem jest Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi. Oprócz nas, wzięły w nim udział także zespoły z Pruszkowa, Ełku oraz Łodzi. Wirtualnie łączono się również z gośćmi z zagranicy.

Koncert ZPiT "Grajewianie"

2019-11-08
Powiększ zdjęcie

8 listopada w sali widowiskowej Grajewskiego Centrum Kultury odbył się niezwykły koncert inaugurujący nowy sezon artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Grajewianie”.

ZPiT "Grajewianie" na Festiwalu "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata"

2019-07-23
Powiększ zdjęcie chojnice

W dniach 23-29 lipca 2019r. Zespół Pieśni i Tańca „Grajewianie” uczestniczył w VII Międzynarodowym Festiwalu Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata" pod patronatem Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej (CIOFF) w Chojnicach, prezentując się wśród siedemnastu zespołów z Polski i zagranicy ( Cypr, Norwegia, Rosja, Słowacja, Czechy, Szwajcaria, Meksyk, Serbia, Chile, Indie i Polska).

VI Grajewski Piknik z Folklorem

2019-06-15
Powiększ zdjęcie

Dnia 15 czerwca na terenie klubu Hades w Grajewie przy ul. Legionistów 9 odbył się VI Grajewski Piknik z Folklorem. Piękny, słoneczny dzień sprzyjał rodzinnym spotkaniom przy dźwiękach muzyki ludowej.

Zespół Pieśni i Tańca GRAJEWIANIE na festiwalu Cyryla i Metodego w Ohrid, Macedonią Północna

2019-05-23
Powiększ zdjęcie

W dniach 23-27.05 ZPiT GRAJEWIANIE brał udział w festiwalu Cyryla i Metodego w Ochrydzie w Macedonii Północnej.

ZPiT "Grajewianie" w Mateczniku Mazowsze (Otrębusy) - 17.03.2019

2019-03-17
Powiększ zdjęcie

17.03.2019  Zespół Pieśni i Tańca ,,Grajewianie" zawitał w Otrębusach (okolice Warszawy) w Mateczniku Mazowsze. Warszaty taneczne, zwiedzanie  obiektu oraz wspólny koncert z PZLPiT ,,Mazowsze" - to jest to! Trzymamy kciuki za dalszy rozwój i sukcesy! 

ZPiT"Grajewianie" na XXIII Międzynarodowych Olsztyńskich Dniach Folkloru

2018-07-22
Powiększ zdjęcie XXIII Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru Warmia 2018

22.07.2018r. zakończyły się XXIII Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru, w których uczestniczył Zespół Pieśni i Tańca ,,Grajewianie”. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Kulturalne Zespół Pieśni i Tańca WARMIA.

Obchody Jubileuszu 30-lecia ZPiT "Grajewianie"

2018-06-17
Powiększ zdjęcie Jubileusz 30-lecia ZPiT Grajewianie

Dnia 17 czerwca Zespół Pieśni i Tańca "Grajewianie" działający przy Grajewskim Centrum Kultury, świętował Jubileusz 30-lecia działalności artystycznej. Z tej okazji setki mieszkańców podziwiało i oklaskiwało tancerzy, którzy jak zwykle pokazali klasę prezentując bogaty repertuar tańców, zachwycając umiejętnościami.

Grand Prix Festiwalu w Rumunii dla ZPiT "Grajewianie"

2018-05-11
Powiększ zdjęcie Festiwal w Rumunii

Zespół Pieśni i Tańca "Grajewianie" działający na co dzień przy Grajewskim Centrum Kultury reprezentował Grajewo i Polskę na Festiwalu w Zilele Maramuresului w Rumunii, rywalizując z innymi zaproszonymi formacjami tanecznymi z całego świata.

ZPiT "Grajewianie" na Biebrzańskich Targach Twórczości i Sztuki Ludowej w Osowcu

2018-04-29
Powiększ zdjęcie Osowiec

Dnia 29 kwietnia 2018r. najmłodsza z formacji tanecznych Zespołu Pieśni i Tańca "Grajewianie" grupa C, zaprezentowała umiejętności taneczno - wokalne podczas Biebrzańskich Targów Twórczości i Sztuki Ludowej w Osowcu.

Zespół Pieśni i Tańca"Grajewianie" na Festiwalu Muzyczne Barwy Podlasia

2017-11-18
Powiększ zdjęcie Festiwal

W dniu 18 listopada 2017r. grupy A i B  ZPiT"Grajewianie" wystąpiły na Festiwalu Muzyczne Barwy Podlasia w Zabielu, zorganizowanym przez Centrum Kultury Gminy Kolno.

Nabór do Zespołu Pieśni i Tańca "Grajewianie"

2017-10-01
Powiększ zdjęcie nabór do ZPiT

Grajewskie Centrum Kultury ogłasza nabór dla chłopców w wieku 7-12lat do Zespołu Pieśni i Tańca "Grajewianie".

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

ZPiT „Grajewianie” na X Podlaskiej Oktawie Kultur w Białymstoku

2017-07-29
Powiększ zdjęcie ZPiT „GRAJEWIANIE” NA X OKTAWIE KULTUR W BIAŁYMSTOKU

29 lipca 2017r. na rynku przed Ratuszem w Białymstoku odbył się koncert w ramach X Międzynarodowego Festiwalu Podlaska Oktawa Kultur, w którym wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Grajewianie”. Na scenie koncertowej wspaniale zaprezentowały się grupy: A oraz B1 - godnie reprezentując miasto Grajewo i Grajewskie Centrum Kultury, gdzie ćwiczą i rozwijają swoje talenty taneczne.
Gratulujemy świetnych występów i życzymy dalszych sukcesów oraz równie udanych koncertów.