Wirtualny punkt szczepienia KULTURĄ
EFRR-Hades

INSTRUKTORZY

Artykuły

Radosław Antoniak

Powiększ zdjęcie Radosław Antoniak

Instruktor zajęć ceramicznych dla dorosłych, z wieloletnim doświadczeniem i sukcesami, wykonawca niezliczonej liczby instrumentów muzycznych wykonanych z gliny oraz przedmiotów użytkowych, pamiątkowych,  z zamiłowania muzyk i ceramik, jednym słowem - artystyczna dusza.

Anna Charmułowicz

Powiększ zdjęcie

Instruktor zajęć teatralnych, aktywny pedagog zaangażowany w pracę z dziećmi i młodzieżą; szkolny koordynator wielu programów Centrum Edukacji Obywatelskiej, m.in. Opowiem ci o wolnej Polsce, PoczytajMy, Sztuka zaangażowania. Rezydencje artystyczne w szkole. Zdobywczyni wyróżnienia za autorski scenariusz w czasie Przeglądu Młodych Form Teatralnych pod hasłem Dramat i tragedię pozostaw teatrowi.

Joanna Chorosińska

Powiększ zdjęcie Instruktor ds.teatru

Jest doświadczonym instruktorem teatralnym i pedagogiem; z wykształcenia mgr filologii polskiej. Od 2006 roku prowadzi dziecięce i młodzieżowe zespoły teatralne,  z  którymi zrealizowała wiele spektakli, cieszących się uznaniem nie tylko wśród lokalnych miłośników teatru, ale również uhonorowanych wyróżnieniami i nagrodami na Konfrontacjach Teatralnych w Łomży oraz Podlaskim Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Białymstoku.

Ewelina Chrzanowska

Powiększ zdjęcie Ewelina Chrzanowska

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie Wydział Instrumentalno- Pedagogiczny w Białymstoku. Od początku istnienia prowadzi Chór Miejski przy Grajewskim Centrum Kultury. Jest też dyrygentem Chóru PSM I oraz Chóru SP nr 1. Za swoją działalność otrzymała w 2014 r. Nagrodę Burmistrza „Wilk Roku” w kategorii "Osobowość" (wyróżnienie) oraz nagrodę Wilk Roku 2017 w dziedzinie "Twórczość artystyczna".

Wojciech Chylewski

Powiększ zdjęcie Wojciech Chylewski

Związany z Grajewskim Centrum Kultury od 2016 r. Jest doświadczonym instruktorem i choreografem Zespołu Pieśni i Tańca "Grajewianie". Był wieloletnim tancerzem Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego"Warszawianka", pracował w Zespole Pieśni i Tańca "Mazowsze". Prowadzi Centrum Rozwoju Artystycznego na Pomorzu.

Klaudia Graboń

2019-09-04
Powiększ zdjęcie Klaudia Graboń

Instruktor ds. sztuk plastycznych w Grajewskim Centrum Kultury. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Twórca w zakresie sztuk plastycznych posiada kompetencje animatora sztuki i kultury współczesnej. Uczestnik i współtwórca wielu wystaw. Jej zainteresowania są ukierunkowane na realizację oraz upowszechnianie przekazów wizualnych i medialnych dla celów artystycznych, poznawczych, edukacyjnych a także użytkowych. Główne cele działalności to wspieranie rozwoju aktywności twórczej dzieci i młodzieży poparte doświadczeniem w prowadzeniu wielu warsztatów artystycznych w kraju i za granicą o różnorodnej tematyce.

Dariusz Jabłoński

Powiększ zdjęcie Instruktor tańca Dariusz Jabłoński

Jest doświadczonym instruktorem tańca towarzyskiego, choreografem, tancerzem KTT "Kadryl" Białystok, wielokrotnie nagradzanym w turniejach tańca w kraju i za granicą. Ostatnim osiagnieciem było zdobycie klasy  S,najwyższej,miedzynarodowej klasy tanecznej w kategorii tańców latynoamerykańskich.Zdobył nagrodę Wilka Roku 2018 wraz z Karoliną Poniatowicz za ogół osiągnięć w dziedzinie tańca towarzyskiego. 

Ryszard Jasionowski

Powiększ zdjęcie Instruktor Ryszard Jasionowski

Kapelmistrz Grajewskiej Orkiestry Dętej od niemal 25 lat. Jest absolwentem klasy fletu Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Dyplomowany nauczyciel szkół muzycznych w regionie - czynny muzyk instrumentalista. Jego działalność artystyczna i pedagogiczna znalazła odbicie w nagrodach i wyróżnieniach jakie posiada: Złoty Znak Związku OSP, Brązowy i Srebrny Krzyż Zasługi, Zasłużony Działacz Kultury. Orkiestra pod jego kierownictwem uczestniczy z sukcesami w konkursach, przeglądach regionalnych i ogólnopolskich. Koncertuje również w kraju i za granicą reprezentując miasto Grajewo.

Karolina Poniatowicz

Powiększ zdjęcie Instruktor tańca Katarzyna Poniatowicz

Jest doświadczoną instruktorką tańca towarzyskiego,choreografką, tancerką KTT "Kadryl" Białystok, wielokrotnie nagradzaną w turniejach tańca w kraju i za granicą.Ostatnim osiągnięciem było zdobycie klasy S, najwyższej,międzynarodowej klasy tanecznej w kategorii tańców latynoamerykańskich.Nagrodzona  Wilkiem Roku 2018 wraz z partnerem tanecznym Dariuszem Jabłońskim za ogół osiągnięć w dziedzinie tańca towarzyskiego. 

Łukasz Rydzewski

Powiększ zdjęcie

Instruktor zajęć rysowania komiksu. Rodowity grajewianin, absolwent WSE w Białymstoku i WSEiZ w Warszawie na dziale Projektowania Produktu.  Z zamiłowania rysownik komiksów. Ma na swoim koncie kilkanaście wydanych tytułów m.in. "Rycerz Ciernistego Krzewu", "Miasto z widokiem", "Człowiek bez szyi". 

Marcin Wasilewski

Powiększ zdjęcie Instruktor tańca Marcin Wasilewski

Instruktor/choreograf tańca oraz form taneczno-akrobatycznych. Dwukrotny mistrz Polski w choreografii Martial Art's Tricks oraz Voovinam viet vo dao- konkurencja Don Chan .Organizator warsztatów tanecznych oraz akrobatycznych z zewnętrznymi trenerami z prestiżowych i najlepszych ekip w danym środowisku artystycznym.